1 2 3 4 5 6 7 8 9

CIEKAWOSTKI

Krótkowzroczność – jedna z najczęściej spotykanych wad refrakcyjnych oka ludzkiego. Wada polegająca na zbyt długiej osi gałki ocznej w stosunku do mocy pozostałej reszty układu optycznego oka. Osoba krótkowzroczna dość dobrze widzi z bliska lub bardzo bliska, a słabo z daleka.


Nadwzroczność jest drugą obok krótkowzroczności najczęściej spotykaną wadą refrakcyjną oka ludzkiego. Jest wynikiem zbyt małych rozmiarów przednio-tylnych oka lub niewystarczającą siłą łamiącą układu optycznego oka. Nadwzroczność wzrasta z wiekiem (starczowzroczność).


Astygmatyzm tzw. niezborność, polega na tym, że promienie padające w dwóch prostopadłych płaszczyznach są ogniskowane w różnych punktach. Wywołuje obraz nieostry i zniekształcony.


Gotowe okulary to pułapka dla Twoich oczu! Nie wolno kupować okularów na bazarze, w supermarkecie, czy nawet w aptece. Takie okulary szkodzą Twoim oczom. Prawidłową korekcję wzroku gwarantują tylko okulary wykonane u optyka.


Okulary przeciwsłoneczne kupuj tylko u optyka. Straganowe okulary przeciwsłoneczne są tanie, ale niestety mogą być szkodliwe dla oka, co może prowadzić do poważnych problów z widzeniem.

MARKI W NASZYM SALONIE